Суспільство - An Overview
Суспільство - An Overview
Blog Article
Курсова Магістерська Звіт з практики Контрольна Бакалаврська Всі типи Кількість сторінок:
У людей у суспільстві мають бути відносини та спільна діяльність.
Беручи за основу ціннісні критерії, соціолог Д. Рі-сман виділяє такі типи суспільства:
Соціологія Е. Дюркгейма. Головна особливість концепції Дюргкейма: соціальне треба пояснювати соціальним. Він сформулював свій основний постулат: “Соціальні факти треба розглядати як речі, вони існують поза людиною та здійснюють на неї примусовий вплив.
Соціологія у Дюркгейма – не лише специфічна наука, а ще й Наука Наук. Концепція розподілу праці – та сила, що об’єднує людей у суспільстві. Завдяки розподілу праці реалізується принцип солідарності. В залежності від якості та рівня тої солідарності він виводить концепцію розвитку суспільства від механічної до органічної солідарності.
Духовна сфера відображає моральний розвиток суспільства. У неї входять культурні досягнення, цінності та ідеали, норми моралі, мистецтво.
Суб’єкт громадської думки – це різні групи населення, що безпосередньо є виразниками громадської думки. Проблема суб’єкта громадської думки включає:
Проблема типологізації суспільств передбачає, з одного боку, відокремлення понять «суспільство», «природа», «держава», «країна», з іншого — з’ясування співвідношення між ними. Людина і суспільство є частиною click here природи, але помилково було б ототожнювати їх з природою. Адже, коли йдеться про природу у широкому сенсі (природна єдність світу, всієї дійсності), то лінія «суспільство — природа» відображає те, що людина і суспільство виникли з природи. Суспільство при цьому перебуває у тісному зв’язку та взаємодії з природним середовищем і не може функціонувати, розвиватися поза ним, оскільки і природа, і суспільство підкоряються єдиним фундаментальним законам.
Що було пов`язано з майновим розшаруванням цих суспільств. Багатства в цих суспільствах завжди розподілялися дуже нерівною мірою і фактично привласнювалося меншістю знатних землевласників, що користувалися додатковим продуктом, виробленим більшістю селян. Зразком такої моделі з старий феодальний лад в Європі.
(так назвав цій процес відомий англійській археолог ХХ століття Гордон Чайлд). Перший етап неолітичної революції - перехід до городництва.
Об’єкт громадської думки. Об’єктом громадської думки є майже всі сфери життєдіяльності суспільства, що вони є принципово приступні для мас тощо. Основи: громадський інтере, дискусійність підходів, компетентність громадської думки. Основні аспекти об’єкта: чи приступними є ті чи інші реалії життя до відображення громадською думкою, чи доцільно в тому чи іншому випадку вивчати громадську думку або можна отримати інформацію іншим способом, чи необхідно взагалі вивчати громадську думку, враховуючи ту обставину, що об’єктивної громадської думки не існує?
Вчені виділяють наступні види суспільств: первісне, рабовласницьке, феодальне, капіталістичне, соціалістичне.
Релігія теж стала окремою соціальною інституцією, з постійними офіційними особами, храмами і певним політичним впливом.
Два основних види: міжпоколінна та внутріпоколінна (соціальна кар’єра). Міжпоколінна – довготерміновий, внутріпоколінна – короткотерміновий процес. Два типи: